Aktywni+

Czym jest projekt Aktywni+?

Projekt kierowany jest do seniorów o niskich dochodach, zamieszkujących gminy wiejskie, miejsko-wiejskie i uboższe dzielnice miast.

Celem turnusów aktywizująco – rekreacyjnych jest przywrócenie aktywności umysłowej, fizycznej seniorów sprzed okresu pandemii, który na wiele miesięcy doprowadziła do izolacji domowej. Turnusy siedmiodniowe, nieodpłatne, przeżywane w grupie rówieśniczej, pozwolą przełamać opory przed ponownym zaangażowaniem się w praktykowane wcześniej aktywności oraz przyczynią się do poznania nowych form spędzania czasu wolnego, nowych aktywności fizycznych, powrotu do zaniechanych zainteresowań, pasji.

Aktywni+ logo

Jak wyglądają turnusy organizowane w ramach projektu Aktywni+?

Każdy dzień siedmiodniowego pobytu wypełniony będzie zajęciami aktywizującymi:

• aktywność fizyczna, czyli spacery wzdłuż rzeki Wisły, wycieczki rowerowe lub jazda na rowerkach stacjonarnych, gimnastyka. Jeden dzień przeznaczony jest na wycieczkę autokarową do okolicznych miast Śląska Cieszyńskiego;
  • aktywność artystyczna to zajęcia z decoupage (seniorzy ozdabiają pudełka na herbatę), zajęcia zdobienia świeczek, zajęcia wykonywania mydełka toaletowego, szycie i ozdabianie ekologicznej torby na zakupy z elementami logo programu i elementami odblaskowymi;
  • aktywność umysłowa, czyli gry i zabawy na sprawność umysłu, pogodne wieczorki, kafejka internetowa – seniorzy będą mogli korzystać ze sprzętu komputerowego z pomocą informatyka.

Oferta została wysłana pocztą email do OPS, GOPS. Informacja została przekazana również do Parafialnych Zespołów Caritas, Klubów seniora oraz zamieszczona na stronie Fundacji Caritas Katowice.

Zapisz się do naszego newslettera

Odwiedź nasze serwisy