Ośrodek Błogosławiona Karolina w Lędzinach

VII Integracyjny Biwak Żeglarski w Chełmie Śląskim

W dniach 18, 19 i 20 czerwca 2012 roku podopieczni Ośrodka Bł. Karolina już po raz siódmy wzięli udział w Integracyjnym Biwaku Żeglarskim. Impreza tradycyjnie już odbyła się na terenie Yacht Clubu OPTY w Chełmie Śląskim pod patronatem honorowym Wójta Gminy Chełm Śląski. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania było hasło: „Wielcy Odkrywcy- Wielkie Odkrycia: AFRYKA".
Przy pięknej pogodzie i w doskonałych nastrojach uczestnicy spędzali czas na żeglowaniu, rozwijali swe talenty plastyczne, zmagali się w turniejach sportowych i bawili przy afrykańskich rytmach. Nie brakło też takich atrakcji jak przejażdżki bryczką, samochodami terenowymi, nauka szant czy udział w prawdziwym chrzcie żeglarskim.
Gościem specjalnym tegorocznego biwaku był Ireneusz Krosny ze swym „Teatrem Jednego Mima”.
Uczestnicy imprezy mieli również okazję spotkać się z członkami zespołu rowerowej sztafety afrykańskiej „ Śladami Kazimierza Nowaka” i obejrzeć przygotowany przez nich pokaz slajdów.
Organizatorami imprezy były: Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju, Powiatowy Zespół Szkół w Lędzinach, Yacht Club OPTY w Chełmie Śląskim, Ośrodek Błogosławiona Karolina, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin w Chełmie Śląskim, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Radość Życia” w Bieruniu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Oświęcimiu, Lędzińskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin w Lędzinach, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym w Imielinie.(erz)

ul. Wita Stwosza 11, 40-042 Katowice, tel./fax: +48 32 251 67 22, katowice@caritas.pl