Caritas

Ośrodek Matka Boża Różańcowa w Pszczynie

By zrozumieć krzyż... Droga Krzyżowa

By zrozumieć krzyż... Droga Krzyżowa

  By zrozumieć krzyż... Droga Krzyżowa

Wielki Post to czas, kiedy częściej uklękamy, robimy znak Krzyża Świętego.

 To czas kiedy wpatrujemy się w drogę Jezusa na Krzyż.

Śledzimy każdy upadek, ocieramy łzy gdy obok widzimy Matkę Bożą.

Klękamy z sercem na dłoni, gdy Jezus umiera za nasze grzechy.

 

By być bliżej tych prawd. By zrozumieć krzyż, a przede wszystkim, by poprzez modlitwę podziękować Jezusowi za niezmierzoną miłość, corocznie w Ośrodku Matka Boża Różańcowa w Pszczynie przygotowujemy naszą Drogę Krzyżową.

Jest to Droga Krzyżowa – niezwykła. Poszczególne stacje ukazane są w postaci teatru cieni – dlatego wkoło musi być ciemno. Uczestnicy czytają rozważania i śpiewają wielkopostne pieśni. A wszystko od serca, każdy tak jak czuje. Przez dłuższy czas ta nasza Droga Krzyżowa staje się naszym ośrodkowym życiem. Wkoło niej krążą nasze myśli, czyny. Jest wiele prób, wiele rozmów. Po drodze każdy z uczestników kolejny raz podnosi swój własny Krzyż, uczy się czegoś nowego, bądź pokonuje swoją słabość. Ale są też momenty, gdzie podczas każdej próby następuje cisza, wszyscy milkną – bez żadnej umowy. Wpatrzeni w Krzyż – w Jezusa, w poświęcenie – zamieramy codziennie od nowa. Tak ogromna ta miłość, że nie sposób się do niej przyzwyczaić.

W tym roku, trzy razy wyruszyliśmy za Jezusem. 8 kwietnia, z parafianami Kościoła pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Częstochowskiej w Pszczynie, 15 kwietnia w Kościele pod wezwaniem Św. Jadwigi Śląskiej. Chcieliśmy podziękować za wszelką przychylność Proboszczom tych Parafii, jak i służbom kościelnym które zaangażowały się w nasze dzieło. 18 kwietnia, w naszym Ośrodku, wspólnie z zaproszonymi gośćmi, uklękliśmy przed krzyżem Jezusa, aby za wszystko podziękować.

W imieniu OMBR Bernadeta Jonkisz

zobacz także:

oficjalna strona OMBR

Caritas Archidiecezji Katowickiej
ul. Wita Stwosza 11, 40-042 Katowice, tel./fax: +48 32 251 67 22, katowice@caritas.pl

Copyright © Caritas Archidiecezji Katowickiej 2014 :: Wszelkie prawa zastrzeżone ::